Strona startowa Komunikaty


Uprzejmie informujemy, że w dniu 22.10.2018 r. wystąpiły utrudnienia w przesyłaniu zgłoszeń do systemu CELINA. O przejściu na procedurę awaryjną decyduje kierownik oddziału.
Za utrudnienia przepraszamy.
 

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym została zainstalowana w środowisku produkcyjnym poprawka rozwiązująca problem z pobieraniem komunikatów POD, PZC. Standardowa wiadomość zawierająca adresy służące do pobierania w/w komunikatów została zaktualizowana i zawiera obecnie dwa opcjonalne odnośniki.

W zależności od wersji systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerze klienckim, należy skorzystać z jednego z nich. Aby móc pobrać POD, PZC należy zainstalować kontrolkę EC2, zgodnie z instrukcją, którą przesyłamy Państwu w załączniku.

W przypadku zaistniałych problemów prosimy, o informację na adres:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Instalacja kontrolki EC2

 

Uprzejmie informuje, iż w związku z pracami technicznymi w systemie Celina od godz. 10.30 zostanie wyłączona możliwość wysyłania zgłoszeń za pomocą strony Celina WebCel. O ponownym włączeniu zostaniecie Państwo poinformowani.

Proszę o przesyłanie dokumentów SAD na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Uprzejmie informujemy że w dniu dzisiejszym - 2015.10.05 nastąpi przerwa w obsłudze komunikatów w Izbie Celnej w Toruniu w systemach Celina, ECS w godzinach 15.30 - 16.00. Przerwa spowodowana jest konserwacją urządzeń sieciowych.

 
 
W obecnej wersji Specyfikacji został zmieniony opis dla dokumentu PWD/Powiadomienie/ZglaszajacyPrzestawiciel oraz została usunięta reguła walidacyjna RW17 dla atrybutu NrRejestru w /PWD/Powiadomienie” ponadto został zmieniony plik schematu PWDw2r0.
 

Uprzejmie informujemy, że w związku z pracami konserwacyjnymi sieci LAN i WAN zaplanowanymi przez Ministarstwo Finansów w dniu 02.09.2013 w godzinach 18:00 - 23:00 nastąpi przerwa/utrudnienia w komunikacji w dostępie do systemów CELINA, ECS, ICS, INTRASTAT, PDR, TQS, InetrDBECS/RAM. Zaleca się w tym czasie korzystanie z procedury awaryjnej. Za utrudnienia przepraszamy.

 

W przypadku problemów w przesyłaniu powiadomień (PWD2) z wykorzystaniem strony Celina Opus, do momentu ich rozwiązania można stosować procedurę awaryjną zgodnie zapisami zawartymi posiadanych pozwoleniach. 

 

Informujemy, że po rekonfiguracji "Centrum Bezpiecznej Transmisji" działa poprawnie. Przeprowadzone prace pozwalają na uzyskiwanie technicznych certyfikatów w najnowszych systemach operacyjnych (MS Windows Vista, MS Windows 7). W chwili obecnej obsługiwana jest przeglądarka Microsoft Internet Explorer. Trwają prace nad przywróceniem możliwosci generowania certyfikatów w przeglądarce Mozilla Firefox.  

 

Ministerstwo Finansów przypomina, że od dnia 1 lipca 2010r. obowiązują także nowe, ujednolicone zasady uzyskiwania dostępu do systemów informatycznych CELINA/ECS/ICS/INTRASTAT i rejestracji w PDR, udostępnione na stronie Ministerstwa Finansów.
Wdrożenie „bezpapierowej” obsługi zgłoszeń przywozowych w systemie CELINA nie oznacza całkowitego wyparcia z obiegu zgłoszeń celnych składanych w formie pisemnej na formularzach SAD. Do czasu wdrożenia nowych przepisów wspólnotowego prawa celnego (najprawdopodobniej czerwiec 2013r.), które wprowadzą przywozowe zgłoszenie celne w formie elektronicznej jako regułę, zgłoszenia pisemne pozostaną nadal jedną z możliwych form zgłoszenia celnego. Obsługa zgłoszeń dokonywanych bez wykorzystania klucza do bezpiecznej transmisji danych będzie się dokonywała na zasadach dotychczasowych, w szczególności nadal będzie konieczne dodatkowe przedstawienie w organie celnym papierowej formy zgłoszenia. „Instrukcja obsługi i stosowania elektronicznych zgłoszeń celnych w procedurach przywozowych”.  

 

W Systemie ISZTAR stawki podatku akcyzowego zostały przypisane wyłącznie do tych kodów CN,
które wymienione zostały w ustawie z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009 Nr 3. poz.11).
Brak informacji o wysokości stawki podatku akcyzowego przy danym kodzie nomenklatury nie oznacza,
że dany towar nie jest objęty akcyzą. Przy naliczaniu podatku akcyzowego maja zastosowanie przepisy
obowiązującej ustawy i rozporządzeń wykonawczych do ustawy. 

 


Strona 1 z 2